Yerinde Devreye Alma Hizmetleri

UPS sistemleri teknolojik olarak gelişkin sistemlerdir. Elektronik kontrollü, elektrik donanımına sahip ve karmaşık elektrik altyapılarına bağlanarak çalışırlar. Her üretici, ürettiği UPS sistemi için, kabul edilebilir kurulum ve işletim değerleri yayınlar. Bu değerler, “Yetkilendirilmiş Teknik Servis” noktası tarafından uygulanarak, UPS sisteminin doğru şekilde kurulması sağlanır ve sistem devreye alınır.

UPS sistemleri “tak-çalıştır” sistemler değildir. Bu sistemlerin kurulumunda en sık rastlanılan hatalar, yanlış kurgulanmış elektrik panosu, uygun ölçüde olmayan bağlantı kabloları, akülerin kol-seri diziliminin yanlış kurgulanması, kalibrasyon ve yazılım değerlerinin yapılmaması gibidir. Genellikle işletme yetkilisi veya UPS sistemi sahibi, UPS konusunda deneyimi olmayan elektrik altyapısı personelinin bilgisine dayanarak hareket eder. Eğer UPS sistemi yatırımı yapıyor iseniz, doğru yaklaşım, elektrik altyapısı kuran personeli UPS yetkili servis noktası ile iletişime geçirerek, hatalı kurulum, sigorta ve kablolama yapılmasının önüne geçilmesi olmalıdır.

Bu nedenlerle, bir yatırım ve koruyucu sistem olarak satın alınan UPS’in yetkilendirilmiş, profesyonel ve deneyimli personelce kurulması önemlidir. Aksi durumlarda sisteme yapılan yatırım değersizleşir ve sistem koruyucu olmaktan uzaklaşarak size zaman ve para kaybettiren bir sorun haline gelir.

Devreye alma hizmeti, genellikle yeni satın alınan UPS sistemi içerisinde fiyatlandırılan ve ek bir maliyet olmaksızın sunulan bir hizmettir. Yasal distribütörlerden aldığınız UPS sistemleri için ek kurulum ve devreye alma ücreti ödemezsiniz. Bu durum ancak çok büyük ölçekli endüstriyel kurulumlar ve devreye almalar için farklılık gösterebilir.

Devreye Alma hizmeti, UPS sisteminin doğru kablolama ve sigorta yapısı üzerinde bağlantılarının yapılması, akü şeması kurgulanması, kablolama ve uygulaması, start-up testleri, frekans kontrolü, giriş-çıkış değerleri raporlaması ve en son olarak kalibrasyon ve yazılım ayarlarının yapılmasını kapsar.

Dış bir kaynaktan edindiğiniz ve garanti-ücretsiz kurulum kapsamında olmayan bir UPS sistemi için, veya taşınma, yenilenme gibi nedenlerle sistemlerin yeniden kurulması gerektiği durumlar için “Devreye Alma Hizmetleri”mizden yararlanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda lütfen bizimle iletişime geçerek, verilecek servisin tekliflendirilmesini isteyiniz.

 

Sizlere sunduğumuz avantajlar:

 

  • UPS sisteminin en doğru koşullar ile devreye alınması ve çalışmaya başlamasını sağlarız.
  • Üretici garantisi içinde, garanti koşullarına karşıt yanlış uygulamalar olmamasını sağlar, gereksiz ek maliyetler yaşamamanızı sağlarız.
  • Yatırımınızı ilk çalışma anından itibaren koruyacak önlemler konusunda deneyimli ve profesyonel danışma hizmeti sunarız.
  • UPS sisteminin gerektirdiği kullanıcı bilgisi, gösterge ve yazılım kullanımı ve alarmları konusunda kullanıcıya kısa bilgilendirme ve eğitim sağlarız.

 

 

Ürünlerden, duyurulardan haberdar olmak için kaydolun.